BOWLAND Bowling Center

Sportovní bowling

Bowling není jenom zábava. Je to taky sport! V našem centru probíhají pravidelná klání Amatérské Bowland Ligy (ABL), Podnikové Bowland Ligy (PBL), Regionální Bowland Ligy (RBL), ale i vyšších soutěží. A máme svůj vlastní klub, školu i obchod. Posuďte sami…

BC BOWLAND

Samostatný bowlingový club BowLand v současné době čítá více než 110 členů. Každoročně se stává v rámci ČBA jedním z nejúspěšnějších bowlingových klubů v ČR. Z mnoha úspěchů lze uvést:

sezóna 2011/12
⋆ Ligový pohár: BowLand Olomouc B – vítěz
⋆ MČR dvojic: Veronika Nováková s partnerem – 1. místo, Jan Spáčil a Pavel Vinklárek – 1. místo
⋆ Extraliga: BowLand Olomouc, ženy – 1. místo/titul, Bowling Academy, muži – 1. místo/titul

sezóna 2012/13
⋆ Extraliga: BowLand Olomouc, ženy – 2. místo, Bowling Academy, muži – 1. místo/titul

BOWLING ACADEMY

První v Česku, druhá v Evropě, třetí na světě, takovými přívlastky se může pochlubit Bowling Academy Olomouc, která byla založena v roce 2008 právě na bowlingovém centru BowLand Olomouc.

Posláním akademie je vychovávat a zdokonalovat nové talentované hráče z česka, ale i okolních zemí. V neposlední řadě je prioritou kvalitní vzdělávací program pro trenéry a zajištění jejich certifikace pro level 1 až level 4 ETBF. O vzdělávací proces se stará tým odborníků z různých oblastí vrcholového sportu v čele s finským trenérem Juhou Majou.

Nejvyraznějších úspěchů dosáhla akademie druhým místem Davida Vítka na Mistrovství Evropy juniorů v Rakousku v letošním roce a třetím místem Marka Talpy na Mistrovství Evropy juniorů v Německu v roce 2012.

Odkazy